fbpx

Billie Eilish se nebrání ani sekáčům

Billie Eilish a její march

O Billie se napsalo již mnoho, a to nejen v souvislosti s její hudbou. Kromě hudby se často zmiňuje i její osobitý styl oblékání. Mnozí ji považují za ztělesnění toho jak „být sám sebou“, neskrývá se za přetvářkou a ostatní tak motivuje pozitivním způsobem k tomu samému. Někteří ale diskutují, zda není pouze loutkou módních stylistů. Styl Billie se totiž v průběhu tří let razantně a často proměňoval. Diskutovaná, originální, uznávaná zpěvačka a tanečnice má ale přece také nárok na vývoj. A jak je přirozený růst, tak je přirozený i vývoj a názor nejen na hudbu a umění, ale i náš vlastní styl.  

V listopadu roku 2015, kdy na Soundcloud nahrála Billie svou skladbu, ji začalo zničehonic sdílet obrovské množství lidí. V té době se čtrnáctiletá Billie stala přes noc hvězdou. A jak se měnil její pohled na hudbu, měnil se i její pohled na módu. Dnes už můžeme říct, že si našla svou vlastní vlnu, ve které se cítí dobře a stále a udává tak jasný sebevědomý názor. Hlas moderní generace Billie si prostě nebere žádné servítky, a to se nám líbí. Není klasickým příkladem roztomilé hvězdičky, ve svých textech a výpovědích dokáže uspokojit i náročnější posluchače.  

Někteří lidé zpěvačku kritizují, že se neobléká jako typická dívka. Billie styl má však svůj význam. Mnoho dívek, které netvoří tzv. „ideál krásy“, který představují dlouhé nohy, štíhlý pas a velká prsa, z toho mají deprese. Billie se tak rozhodla bojovat proti tomu jednoduchým způsobem. Své tělo skrývá za nadrozměrné (tzv. oversize) oblečení a nikdo tak nemůže kritizovat její postavu. Billie samozřejmě spolupracuje se stylisty, ale většinu věcí si vybírá sama. A tak její styl je stejný jak na koncertě, tak ve městě. Základ každého jejího outfitu jsou jasné barvy, tenisky a mix ohromných vzorů. Nebrání se dokonce ani sekáčům. Billie je prostě příkladem toho, že být OUT je vlastně IN.   

Billie tvoří i svůj vlastní merch. Pod jménem „Blōhsh“ představila za poměrně krátký čas spoustu kolekcí i ve spolupráci se známými umělci. Moc se těšíme na to, že první výherce letošního projektu SecondBrand bude také inspirací pro ostatní a společně spolu vytvoříme také první merch SecondBrandu.