fbpx

Akce „Swapuj!“ ve Vnitroblocku a křest spotu „Šikana“

Celodenní swap s workshopy 

Tak takový byl křest našeho spotu „Šikana“ na song od Kapitána Dema. Swapovalo se, tvořilo se, edukovalo se, hrálo se, upcyklovalo a tunilo… Přinesli jste neuvěřitelné množství skvělých věcí! Všichni se řídili rady správného swapera a donesli pouze věci v pěkném stavu. Třeba takové „starworsácké“ meče se na stole ani neohřály a už potěšily dalšího malého majitele. A tak to má být.

Program byl solidně nabitý. Kromě božího křtu songu „Šikana“ od Kapitána Dema za účasti autora hudby Jiřího Buriana a režisérky Dariny Burianové jste mohli vyzkoušet náš SecondBrand worskhop, kde jste pimpili, tunili (upcyklovali) oblečení, které jste si swapli nebo které jste si donesli. Také jsme vylepšovali čepice od partnera Meatlfy, který daroval kšiltovky ze staré kolekce nebo jste si s Kryštofem vyrobili pytle třeba na tříděný odpad. Další zajímavý program si pro vás připravil BAAGL. V BAAGLU se zaměřují na výrobu designových ergonomických školních batohů a aktovek. Také podporují aktivity, které dětem pomáhají vyrůstat s odvahou, tak aby se nebály, byly svými, dělaly co je baví, nenechaly se ovlivňovat okolím a plně si užívali svá dětská léta. BAAGL se snaží jít udržitelnosti naproti, a i proto vyrábí některé batohy a doplňky z recyklovaných PET lahví. Během události jste měli možnost se seznámit s jejich udržitelnou kolekcí a vyhrát některé kousky z RPET kolekce a také si upravit design gymsacků nebo penálů podle sebe. A tím program nekončil! Také jste si užívali celý den bylinkový workshop od HerbaFabrica, kde jste malovali na HerbaBoxy a rovnou si do nich zasadili mikrobylinky, nebo jste si vyzkoušeli stopmotion s ilustrátorkou Věrkou a zpomalili tak fast fashion. Seznámili jste se s eko hrou od kluků z Human.odity nebo mrkli na upcyklační triky od Vedu.clothing. Nechyběl ani úvod do světa DJingu od Australana. Prostě a jednoduše, byl to velký nářez! Těšíme se zase na příště!

Děkujeme našim partnerům a taky všem, co se na akci „Swapuj“ podíleli!
Magistrát hlavního města Prahy, Vnitroblock, Baagl.cz, Herbafabrica, Human.oddity, Vedu_clothing, Věra Raspopová, Dj Australan….