fbpx

Bilance složitého, ale krásně nadupaného roku projektu SecondBrand

Pestrý rok projektu SecondBrand

Rok 2021 byl pro všechny z nás složitý, a to především kvůli pandemické situaci a s tím i souvisejícími restrikcemi. Především děti a mladí lidé se vyskytli v nelehké situaci. Neméně komplikovaný rok to byl však i pro celý tým SecondBrand. Vzhledem k tomu, že naším posláním je přinášet program přímo do škol, museli jsme zprvu najít řešení, jak ho implementovat i bez naší fyzické přítomnosti. Věříme, že se nám to skrze DIY videonávody o upcyklaci podařilo. Následně se ale situace uvolnila, a tak jsme konečně mohli realizovat naše velkolepé plány. Uznejte sami, nakonec rok 2021 přinesl spoustu výzev a my jsme rádi, že i přes všechny tyto překážky jsme spolu mohli prožít skvělé a příjemné chvíle a edukovat tak mladé lidi v oblasti udržitelné módy, ekologie a umění. 

Tento rok jsme se věnovali především jednorázovým workshopům na téma upcyklace a recyklace, rozjeli jsme swapy pro děti a vytvářeli DIY videonávody nejen na našem Youtube kanále ale i na našich sociálních sítích tak, aby to děti a mladí lidé zvládli i sami doma.

Také jsme pokřtili song „Šikana“ od Kapitána Dema, který jsme společně pro projekt SecondBrand natočili. Navázali jsme spolupráci s několika módními značkami, které nám dávají kazové oblečení nebo oblečení z již vyřazené kolekce, které pak následně ve školách nebo na workshopech zpracováváme, upcyklujeme. Ať je to Meatfy nebo BAAGL, do projektu se zapojuje stále více značek, které nechtějí své neprodané kusy oblečení nesmyslně likvidovat ve spalovnách.

Je to radost! Těšíme se další společné kroky v tomto roce a pokračování v boji za udržitelnost nejen v módě. 

Zakladatelky a iniciátorky projektu

Lenka Tyrpeklová a Petra Mullerová